Produkty firmy Micromed to przełom w higienie i pielęgnacji zwierząt. Szeroka gama preparatów dla zwierząt stworzonych na bazie jonów srebra, niezastąpiona w higienie, profilaktyce oraz leczeniu ran oraz zmian skórnych. Produkty te są doskonałą alternatywą dla chemicznych dodatków.

Do czyszczenia uszu u psów, kotów i koni Micromed proponuje płyn Vet Clustol, który w swoim składzie zawiera srebro koloidalne, kwas hialuronowy i oczar wirginijski. Płyn dostępny jest w buteleczce z miękką końcówką, która ułatwia aplikowanie płynu do kanału słuchowego, do wyboru mamy dwie pojemności 50 i 100 ml.

Do codziennej higieny uszu oraz okolic oczu sprawdzi się miękki Czyścik do oczu/uszu. Uszyty jest z tkaniny spełniającej standard Öko-Tex 100 zawierającej w specjalnych włóknach jony srebra. Czyścik jest wielokrotnego użytku, wystarczy zwilżyć go wodą by móc skutecznie wyczyścić okolice oczu czy uszy. W przypadku zapalenia ucha zewnętrznego czyścik można zwilżyć płynem Vet Clustol.

W przypadku suchych, podrażnionych oczu producent proponuje krople Vet Diferion, które w swoim składzie zawierają srebro koloidalne, kwas hialuronowy i świetlik lekarski. Dzięki takiej recepturze działają antybakteryjnie, nawilżają i stabilizują film łzowy, działają ochronnie i przyspieszają gojenie niewielkich uszkodzeń na powierzchni oka.

Firma Micromed oferuje również kompleksowe rozwiązanie przy leczeniu ran i zmian skórnych u psów, kotów i koni. Do wyboru mamy spray na rany Vet Siliquid, w wygodnej buteleczce z atomizerem, który w swoim składzie ma srebro koloidalne oraz kwas hialuronowy. Hydrożel Vet Arisan oparty na srebrze koloidalnym i tlenku cynku. Jak również wielozadaniowy Vet Silver Creme, który świetnie sprawdzi się również przy oparzeniach słonecznych, stanach zapalnych, ukąszeniach owadów czy jako krem ochronny na opuszki. W jego skład wchodzi olej jojoba, aloes, srebro koloidalne, nagietek, woda zdemineralizowana. Krem z jonami srebra dostępny jest w opakowaniach 25 i 50 ml.

W ofercie firmy nie mogło zabraknąć wsparcia higieny jamy ustnej. W tym zakresie producent oferuje dodatek do karmy dla psów i kotów Vet Replat, który redukuje kamień i osad nazębny oraz odświeża oddech, oraz płyn stomatologiczny dla psów i kotów Vet Pristine do codziennej pielęgnacji zębów i dziąseł. Wyprodukowany na bazie staranie dobranych olejów, w jego skład wchodzą olej babassu, olej kokosowy, olej lniany, olej migdałowy, krzem, Silicia. Płyn ten dzięki zawartości kwasu laurynowego oraz kwasu kaprylowego zwalcza bakterie obecne w jamie ustnej. Płyn Vet Pristine stosujemy z mikrofibrowym Czyścikiem do zębów firmy Micromed. Dostępny jest on w dwóch rozmiarach - mniejszy dla kotów oraz większy dla psów.